Фастів. Святині та музеї

Фастів не можна назвати туристичним містом, але й сказати що в ньому немає що подивитись також не можна. Головними туристичними об’єктами є костьол Воздвиження Святого Хреста, Покровська церква, Державний краєзнавчий музей,”Музей на колесах”,  який знаходиться на вокзалі, власне сам вокзал з яким довелось розпрощатись та пивоварня “Зіберта”, якій вже за 100 років і зараз вона діє на всю потужність.

                                            Старе фото. Краєвид на Покровську церкву

                                              Покровська церква весінній вечір

Вперше в історичних документах Фастів згадується в 1390 році, коли київський князь Володимир Ольгердович підтвердив право роду Рожиновських на володіння Фастовом. Хоча є інші версії наприклад, що назва могла виникнути ще за часів Олега та Ігоря. Версії появи міста та його назви існують досить різні: Фаст чи Фост згадується 912 та 944 роках, Фощево – 1390 році згадується як населиний пункт через який проходять торгові шляхи, Хвастів – містечко, яке отримало в 1401 році Магдебурське право. Історія Фастова тісно повязана з Семеном Палієм відомим козацьким полковником, Коліївщиною, декабристами, Шевченком, Бернардосом, УНР та ЗУНР та ін. Фастів здавна був великий залізничний вузол, ще у 1870 році тут пройшла залізниця Київ-Одеса. В Фастові раніше мешкали в основному католики це був досить крупний католицький центр в Україні. З другої половини ХVIII століття Фастів належав коронному гетьману Польщі Ксаверію Браницькому.

В 1903-1911 роках будується костел за проектом Домбровського по спирянню графині Браницької. Костьол Воздвиження Святого Хреста помпезна споруда, прикрашена різними вітражами та скульптурами з високою баштою, увінчаною шпилем з хрестом.Довжина храму становить 35 метрів,ширина 22, висота вежі 43.

Покровська церква збудована в 1740 році на місці старенької занедбаної церкви. Дерев’янна тризрубна трибанна, офіційно це пам’ятка нацьонального значення. Поруч в 1781 році була збудована невеличка дерев’яна двіниця.

                                    

                                            Краєвид на Покровську церкву

Дзвіниця

Державний краєзнавчий музей знаходиться в колишньому приміщенні банку. Споруда одноповерхова, цегляна належить до архітектури ХIX століття. Сам музей насищений історією та краєзнавством рідного краю.

Адреса:вул. Радянська, 9

Тел: 045 65 611-84

                                         Цікавий макет стародавнього Фастова

Ще один музей який працює на замовлення це невеличкий музей-вагон “Музей на колесах” який було відкрито в грудні 2001 року. В схожому по всіх параметрах штабному вагоні, 1 грудня 1918 року відбулось підписання Договору про злуку Української Народної Республіки та Західно-Української Народної Республіки.

Текст та фото Маленкова Ростислава (Старі фото взяті з Вікіпедії)
50.082040, 29.901009 Дивитись на мапі Google Maps