Фастів. Покровська церква

Про Фастів на сайті є окремий допис.

Покровська церква – чудовий зразок дерев’яного тризрубного козацького храму. Якби її взяти під справжній гонт, під яким вона тривалий час стояла від будівництва у 1740 році, то можна було б сказати, що це ідеальна реставрація. А так вона під бляхою, щоправда покрівля зроблена красиво, ніби луска – імітація гонту. Ну і опасання (галерея) навколо храму. Супер.

Місцеві мешканці кажуть, що церкву збудував фастівський полковник Семен Палій. Такого бути не може, адже на момент будівництва Палія вже тридцять років, як не було серед живих. То може дзвіницю він збудував? Ні – дзвіниця з’явилася у 1781 році.

Інколи можна зустріти припущення, що Покровською церквою опікувався Семен Палій – мається на увазі попередниця нинішньої. Але Лаврентій Похилевич вказує, що храм був збудований у 1740 році й освячений як Воскресенський. А Покровська церква стояла в іншому місці, була значно бідніше, під соломою і була зведена у 1716 році та перебудована у 1781-му. Ту церкву теж не будував Палій, та і не опікувався нею. Коли Воскресенська церква стала Покровською – нам не відомо, як не відомо, чи була якась церква на місці нинішньої до 1740 року.

Текст та фото Романа Маленкова