Триліси

Село Триліси знаходиться в Фастівському районі Київської області. Населення становить 2389 осіб. Омиває Триліси річка Кам’янка, яка бере свій початок  в Житомирській області. Назва цього стародавнього села, колись укріпленого містечка, з трьох боків оточеного лісом, одного з найдавніших поселень Середнього Подніпров`я, походить, швидше за все, від вибудованого потрійного дубового частоколу навколо місцевої фортеці. Триліси згадуються у багатьох документах, у тому числі разом з першою письмовою згадкою про Фастів за 1390 рік. В документах прівілегіях князя Києвського Володимира Ольгердовича “пожалованье предками его Трилесь и других владеній Юрію князю Половцу-Рожанскому.” В 1593 році Жигмунд III дарує Триліси та сосідські землі своюму дворянину Валентію Черминьскому. На той час місто було укріплене валом та дерев’яним частоколом на горі стояв замок, а з інших сторін протікала річка та стояв ліс.

                                            Краєвиди на річку Кам’янка з городища

                              Козацькі хрести на городищі

                                             Пам’ятник декабристам

В 1626 році землі були віддані Жигмундом  в власність Аннибалу Строчи. Після битви під Берестечком польські війська осадили  місто Триліси. Козацький горнизон разом з жителями Триліс мужньо оборонялись. Як описує Похилевич “когда оть коронованаго гетмана Патоцкагопоследоваль приказь, употребить все сили и средства для овладенія этим замкомь, то Приемскій, предводительствовашій коронными войсками, решился на штурмь. Граждане і козацкій горнизонь защищались одчаяно. Даже женщини наносили великій вредь неприятелю. Одна изь нихь отрубила косою голову капитану Страусу. Другой капитань и 80 воиновь польскихь также лишились жизни вь єтом деле. Но Трилесы немедленно были взяты, сожжены до остатка; жители вырезаны, а сотник козацкій Богдань Александренко, взять в плень,біль посажень на коль.” Так було знищено містечко Триліси. Потім люди поступово знову зазеляли ці землі так зявилось село Триліси.

                             Школа збудована на кошти Олександри Браницької

Яке деякий час назежало родині Браницьких. З цікавих туристичних об’єктів можна побачити  городище  на якому стояв колись замок з краєвидом на річку Кам’янку поруч декілька козацьких хрестів та школу збудовану на кошти Браницької.

                               ображеній хаті більше ніж 100 років

                                  Біля чудодійного джерела

                                                  А ось і саме джерело


Текст та фото Маленкова Ростислава

49.989642, 29.838867 Дивитись на мапі Google Maps