Відомо що в Дублянах вже існувала парафіяльна церква у 1507 році. Ця церква згоріла у 1624 році під час татарської навали. У 1660 році була збудована нова дерев’яна церква, яка у 1693 році отримала привілей від польського короля Яна ІІІ Собєського.
У 1860 — 1863 роках замість неї зведено теперішню дерев’яну церкву, за пароха Василя Грабовського. Церкву збудовано при значній допомозі пана Целестина Созанського, нащадка колишнього власника сусіднього села Корналовичі — Адама Созанського, якого австрійський уряд призначив покровителем місцевого храму з тим, щоб цієї функції дотримувалися всі його наступники.
За пароха Михайла Міцкевича, у 1891 році, церкву було реконструйовано — подовжено та накрито бляхою. Наступний ремонт був 1889 року, потім відновлювали у 1970 році. Оновлену церкву освячено на свято Святого пророка Іллі, за участі єпископа Костянтина (Чеховича) у 1900 році.
Під час пожежі у Дублянах 31 травня 1911 року — церква мало не згоріла. Тоді в селі вогнем було спалено 283 будівлі, у тому числі церковну дзвіницю та плебанію священника Юліана Плятека. Дана частина селища і до сьогодні носить у народі назву Погорілиськом.
У часи Другої світової війни німецькою владою було безповоротно забрано з дзвіниці два дзвони. В 1946 році після закриття місцевої римо-католицької парафії і виїзду польського населення до Польщі, з костелу (тепер не існує) було знято та перенесено до церкви дзвін. Передали до церкви вівтар пречистої Діви Марії (Милосердної).
З того часу у храмі знаходиться два вівтарі присвячені Богородиці. У 1946 році, після Львівського псевдособору церква перейшла у лоно Московської православної церкви. 1990 року, за священика Тараса Федоровича, парафія повернулася у лоно Української греко-католицької церкви.
Церква дерев’яна, тризрубна, завершена над навою широким восьмериком, накритим великою банею з ліхтарем і маківкою. До вівтаря з північного боку прибудована ризниця. По периметру будівлю оточує широке піддашшя, об’єднане з покриттям ризниці та головного входу.
Поряд із церквою розташований цвинтар, закладений, напевне, одночасно із церквою. Найдавніші надгробки цвинтаря датуються 19-м – початком 20-го століття. Цвинтар доглянутий.
Фото Романа Маленкова.