Ланівці. Млин. Правильний підхід

Із старовинних будівель у Ланівцях є церква 1816 року побудови та залишки костьолу, зведеного у 1857 році, але зараз ми хочемо показати млин, кінця 19 століття – прекрасний зразок правильного використання господарської архітектури.

Більшість старовинних млинів України перебувають, м’яко кажучи, не у кращому стані. Часто це просто стіни, без даху і внутрішніх перекриттів, без вікон і дверей. Дуже рідко ці прекрасні господарські палаци реставрують, реконструюють і перетворюють на щось красиве, сучасне і практичне. Хоча, на щастя, такі приклади є. В першу чергу це замок “Радомисль” у Радомишлі – неймовірний варіант реконструкції старого водяного млина. Можемо згадати Піківець і Квітневе, і от, зовсім недавно, закинутий старий млин у Ланівцях перетворили на мотель. Супер.

Млин у Ланівцях стоїть прямо при дорозі із Тернопіль – Шумськ, нею останні роки їдуть маршрутки із Тернополя на Київ, щоправда вони повертають потім на Любар. Я зовсім не помічав цю прекрасну будівлю, доки її не відреставрували. Зроблено це було на кошти компанії “Агропродсервіс”. Спочатку у будівлі відкрили магазин “Студія м’яса” – оригінальна назва. Пізніше – в млині запрацював мотель, заплановано ще відкриття ресторану (може вже й відкрили). Отак. Молодці. Маємо чудовий приклад.

Текст та фото Романа Маленкова.