Старі Стрільбища. Старовинний цвинтар із хрестами козацького типу

Старі Стрілища входять в Бібрську територіальну громаду. Перша документальна згадка про містечко Стрілища або Стрілиська (пізніше, як і нині, зване Новими Стрілищами) припадає на 1513 рік. У 1513 р. від Стрілищ (тепер це село Старі Стрілища) було виділено містечко Нові Стрілища на торговому шляху з Бібрки до Рогатина.
Містечко мало привілей на проведення чотирьох ярмарків на рік та щотижневих базарів щопонеділка. Населення становить 290 осіб. Орган місцевого самоврядування — Новострілищанська селищна рада. Історичні джерела свідчать про те, що в давні часи в селі Старі Стрілища був монастир отців-василіян. В монастирській церкві знаходилась ікона Спасителя, автор якої залишився невідомим. Коли монастир було зруйновано, тодішній ігумен Василь Савицький взяв її на зберігання, а згодом подарував своєму родичеві Іванові Острожкові.  Детальніше про історію ікони можете почитати на сайті Львів Назавжди.

Вознесенська церква

У Старих Стрільбищах є старовинна церква, рік побудови якої нам встановити не вдалося. А ще є унікальний старовинний цвинтар із кам’яними хрестами козацького типу. Ось що пише наш читач Ростислав Гапонюк, який надав нам фотографії цвинтаря:

с. Старі Стрілища. Бібрська ТГ, Львівський район. Львівська область. Хрести XVII ст. проглядаються дати і написи. Чудом зберігся жертовник язичників.