Туреччина. Замок Гумушане Кечі Gümüşhane Keçi kalesi.

При дорозі із Трабзона на Байбурт, колишньому головному торговому шляху із Східної Анатолії до Чорного моря, недалеко від містечка Гумушане Gümüşhane, розташований замок Кечі Keçi kalesi. Із письмових документів відомо, що раніше використовувались назви Коканес та Кованс. Він стоїть на неймовірній висоті, на казковій скелі – здається, що до нього навіть дістатись нереально, а не те щоб його взяти приступом. Абсолютна висота, на якій стоїть замок – 1560 м, відносна висота гори – 800 м. Фантастика.

До замку веде грунтова дорога. Точніше вона прокладена до парковки, від якої до Кечі калесі ще добряче дертись угору.

Свого часу замок Кечі контролював рух дорогою між Трабзоном і Байбуртом, був таким собі КП, який брав податі із торгових караванів, хоча й пряму свою оборонну функцію виконував нерідко. Турецькі сайти пишуть, що точно не відомо хто і коли звів цей замок. Тривалий час він був потужним форпостом, але із появою крупнокаліберної дальнобійної артилерії Кечі калесі втратив свої фортифікаційні функції. Пишуть, що якийсь час тут була тюрма, а потім замок просто покинули.

До замку від паркінгу веде стрімка вузька стежина. Підніматись не дуже легко, але варто потерпіти, адже краєвиди із скель відкриваються дуже мальовничі. Казкові. Та й самі скелі виглядають дуже цікаво – перевернути складки, частково зруйновані, формують чудернацькі природні барельєфи, а знизу, десь дуже далеко, в’ється дрібнесенькою змійкою автомагістраль.

На території замку збереглося немало будівель. Бастіон, кілька мурованих цистерн, для збору дощової води, підземелля, в які без драбини не спуститись, а драбини немає… Схоже, що давні елліни доклали руку до зведення цього замку – це вони любили будувати так нереально високо.

Стіни замку приурочені до форми поверхні скелі. Вони частково відновлені – грошів сюди вклали немало, але туристів катма. Туреччина дивує, своїм ставленням до спадщини. Тут реставрується і відновлюється майже все.

Текст та фото Романа Маленкова.