Туреччина. Замок Ков Kov kalesi

За 7 кілометрів від села Есенюрт та десь за 25 км від міста Гюмушане Gümüşhane, розташований замок Ков  Kov kalesi. Він стоїть на чорній ребристій скелі, яка здіймається на сотню метрів над навколишньою місцевістю. Вона не схожа на сусідні скелі, ні за кольором, ні за структурою, здається чужим інорідним елементом, і це підсилює відчуття нереальності. Синтез замку і скелі – казка.

До замку веде грейдерована грунтова дорога. Трохи серпантину, але їхати можна. Замок реконструйовано, біля нього вже якісь будівлі й доріжки – все готово до його перетворення на офіційний, платний, туристичний об’єкт. Молодці. Хоч всередині у замку немає нічого, але ж не полишає відчуття захвату від навколишньої місцевості й неймовірних гірських краєвидів.

Замок Ков побудували в часи правління трапезундського імператора Олексія ІІІ Великого, для захисту і контролю важливого торгового шляху із півдня на Трапезунд, фактично головна дорога із Східної Анатолії до Чорного моря. З цією ж метою було зведено сусідні замки Джанджа та Кеч калесі. В документах Ков вперше згадується під 1361 роком. Припускають,  що в ті часи навколо нього розміщувалось місто, яке зникло в подальші століття.

Замок розташований на висоті 1760 метрів над р.м. Його довжина 70 метрів, він має прямокутний план зовнішніх стін та башту-донжон у центрі. Як для замка – він доволі простенький за архітектурою і десь серед міста виглядав би так собі. Але тут, на чорній скелі він фантастичний.

Текст та фото Романа Маленкова.