Трибухівці – велике село (близько 4300 жителів), яке розташовується одразу ж за східною межею Бучача і лежить на трасі Бучач-Чортків. В радянський час з 1961 по 1991 рік село називалось Дружба. Трибухівці є доволі старим селом – перші відомості про поселення датуються XVI століттям. У ХІХ століття селом володіла вірменська родина Кржистофовичів, а наприкінці того ж ХІХ століття Трибухівці перейшли у власність роду Городиських. Останні збудували тут розкішний палац, який, на жаль, до наших днів не дожив – його було підірвано у 1944 році, а рештки повністю розібрали у 1957 році.
До другої світової війни основне населення Трибухівців складали українці і поляки. Представники обидвох національностей здавна мали свої храми. Сьогодні ж коротко зупинимось на польській святині – костелі Неустанної Помочі Божої Матері.
Перший костел в Трибухівцях з”явився у 1761 році, тоді ж його освятили під титулом Успіння Пресвятої Діви Марії. Той храм імовірно був дерев”яним і належав до бучацької парафії. Оскільки село мало велику кількість населення, то на початку ХХ століття було вирішено звести новий костел, одним з фундаторів якого був тогочасний власник Трибухівців Францішек Городиський.
Будівництво нового храму розпочалось у 1903 році і тривало два десятиліття. У 1923 році костел було освячено під титулом Неустанної Помочі Божої Матері. У 1933 році в Трибухівцях створено окрему парафію, відповідно і храм перетворився з філіального на парафіяльний.
За радянських часів костел було закрито. Віруючим храм повернули у 1993 році.