Климківці

Маленьке село Климківці (менше 300 мешканців) в ходить до Скориківської сільської ради і розташовано в 3 кілометрах на захід від Скориків. Відоме село з 1661 року. На західній околиці Климківців збереглися руїни костелу Св. Франциска Боргаша та церква Пр. Богородиці.

Наприкінці ХІХ ст. Климківці належали до римо-католицької парафії в сусідньому селі Медин. У 1894 році тут було засновано школу, а у 1896 році власник села Францишек Боргаш Черняковський збудував костел, який 10 жовтня того ж року було освячено на честь духовного патрона фундатора храму Франциска Боргаша.

Богослужіння у костелі відбувалися кожної третьої неділі місяця. У пресвітерії була виконана з чорного мармуру дошка з написом: “Цю каплицю збудував власним коштом Францішек Черняковський, власник маєтку в Климківцях в 1896 році“. В крипті костелу заходилися поховання родини Черняковських, де 21 квітня 1907 року було поховано фундатора храму.

В інтер’єрі був один дерев’яний вівтар з образом Св. Франциска Боргаша. Первісно костел мав три дзвони, які було реквізовано в часи Першої світової війни. У 1922 році вдова Францішека Черняковського відновила три дзвони і звела кам’яну дзвіницю.

Після Другої світової війни костел закрили, а навколо нього розбудували колгосп. В костелі ж розмістили один з колгоспних складів. Після того, як обвалився дах, приміщення перестали використовувати.

В середині – як в джунглях:

Крипта Черняковських:

Пресвітеріум костелу:

Напроти костелу стоїть церква Введення у Храм Пресвятої Богородиці, вимурувана з каменю у 1910 році. Належить греко-католицькій громаді.

Текст та фото Андрія Бондаренка                 [info]andy_babubudu

49.605370, 26.098400 Дивитись на мапі Google Maps