Флорине. Село засноване італійцем

Є у Вінницькій області, в Бершадському районі село Флорине. Дивна назва, неукраїнською здається. І дійсно неукраїнська, адже заснував село італієць (так місцеві мешканці кажуть) Флоринг, який працював архітектором у німця Бернша – засновника Бершаді. На краю лісу Флоринг заснував собі дрібненький хутір, який згодом перетворився на село. 

У 17 столітті, там де нині село, стояв козацький монастир – Спасо-Преображенський. Він був прихистком гайдамаків у 1768 році, тоді ж його пошкодили польські конфедерати. Святиня тричі горіла, й знову відновлювалася. Зруйнували монастир радянські варвари у 1948 році.

Теперішня головна сільська пам’ятка – Покровська церква. Звели, досить типовий, “єпархіальний” храм у 1872 році. Тоді власниками Флориного були Браницькі, які, можливо, посприяли будівництву, адже зводити мурований храм дорого, сільські громади, найчастіше, мали кошти лише на дерев’яні.

Нині Флорине – це фактично частина Бершаді, адже межі між селом та містом фактично немає. Ми коли побачили церкву здалеку, думали, що це бершадський храм. Покровська церква нині перебуває у гарному стані. Це не найцінніша пам’ятка архітектури Вінниччини, але подивитись її варто, якщо ви вже мандруєте Бершадським районом.

Текст та фото Романа Маленкова

48.345101, 29.534671 Дивитись на мапі Google Maps