Глухівці. Кар’єр каоліну.

В Глухівцях розташований один із найбільших у Європі каолінових кар’єрів. Каолін – це провінція у Китаї, де вперше у світі почали добувати глину для виробництва порцеляни. Назвою провінції почали називати й саму глину (чи то гірську породу) – сировину. В наш час із каолінів роблять не лише порцеляну і фаянс, діапазон виробів дуже великий: паперова продукція, керамічна (порцеляна, фаянс), електротехнічна (ізолятори), вогнетривка, алюмінієве виробництво, текстильна, кабельна, гумова, хімічна, миловарна, парфумерна продукція, виробництво олівців і мінеральних фарб, наповнювач в фармації. Має високу вогнетривкість та низьку пластичність. Жовта глина служить сировиною керамічного і гончарного виробництва (палена цегла, дахова черепиця, дренажні і каналізаційні труби, горшки тощо). Після обпалення при 1200—1300°С керамічні вироби втрачають здатність поглинати воду і мають відносно високу механічну міцність. Чистий каолін іде на виготовлення порцелянових та фаянсових виробів, які обпалюють при 1300—1400°С. Каолін застосовують як наповнювач у паперовій промисловості. Каолін використовують керамічна, електротехнічна (ізолятори), промисловість вогнетривких виробів, паперова, кабельна, гумотехнічна, пластмасова, хімічна, парфумерна. У США всі види каолінової сировини виготовляються шляхом збагачення вторинного каолін Транспортування готової продукції може здійснюватися трубопроводами у вигляді пульпи, в контейнерах, бочках, мішках тощо. У США діє каолінопровід довжиною 42 км, перетином 25,4 см від рудників Сандерсвілл (Вашингтон) до заводу в Гордоні (Джорджія).  (Текст із Вікіпедії)

Каоліновий заводу у Глухівцях працює із 1905 року. Звичайно, в ті далекі часи потужності виробництва були зовсім інші. У 2007 році завод став частиною всесвітньо відомої групи підприємств Quarzwerke Gruppe та отримав нову назву AKW Українське Каолінове Товариство. У цей час почалась модернізація виробництва, побудовані нові сучасні лінії збагачення каоліну. Видобуток каоліну удосконалився. Старі гігантські роторні екскаватори пішли у небуття. Хоча чому в небуття – один велетень ще стоїть край кар’єру, він майже музейний експонат.

Нині AKW Українське Каолінове Товариство –  виробляє понад 240 тисяч тон збагаченого каоліну в рік, поставляючи його більш ніж в 50 країн по всьому світу. (Інформація з офіційного сайту)

Каолінові кар’єри.

Фото Романа Маленкова.

49.771599, 28.732520 Дивитись на мапі Google Maps