Словаччина. Чахтице Čachtice. Маньячка із Книги рекордів

Словаччина. Чахтице. Замок гінесовської рекордсменки, “чахтицької пані” – графині Єлизавети (Ержебет) Баторі. До книги рекордів Гіннеса вона занесена, як жінка, що скоїла найбільшу кількість серійних вбивств. Про схибленість Єлизавети Баторі знали, але впливова родина постійно захищала її – маньячка була дружиною воєводи Ференца Надашді, та племінницею польського короля Стефана Баторі. Вбивства тривали 25 років. Нарешті графиня була притягнута до суду. 300 осіб були долучені до гучного процесу (це у 1610 році). Вони свідчили про сотні понівечиних трупів, які бачили, про нелюдські тортури та купання Єлизавети Баторі у крові незайманих дівчат.

Цікаво, що графиня мала шістьох дітей. Чоловік не жив із нею, після того, як графиня завагітніла від дворового слуги (якого кастрували й кинули собакам).

Слідство і суд над Єлизаветою Баторі проводив Палатин Угорщини (віце-король) ДьєрдьТурзо. Мабуть графиня ніколи б не потрапила під слідство, якби не вбила дочок дрібних аристократів, яких сама ж запросила на навчання. Разом із графинею до суду притягли чотирьох її слуг, яких визнали співучасниками. Трьох із них стратили відразу, причому двох піддали тортурам. Головна вбивця – Єлизавета Баторі всього-навсього потрапила під домашній арешт. Вчені припускають, що тодішній король Матіаш ІІ (імператор, ерцгерцог і тд.) був винен Баторі велику суму грошей… Останні чотири роки життя страшна пані провела у Чахтицькому замку, в замурованій кімнаті, в якій залишили невеликі отвори для доступу повітря, та подачі їжі.

Замок (Čachtickýhrad) збудували на горі, висотою 375 м. Сталося це у першій половині 13 ст. У 1708 році його взяли штурмом куруци Ференца Ракоці й з тих пір замок лежить у руїнах. Нині це руїни цивілізовані – вхід в замок платний – пару євро, здається. А побродити по руїнах досить цікаво, адже там є і цілі приміщення, підземелля, башти, брами. А краєвиди звідти відкриваються казкові.

Під горою, у містечку зберігся палац Баторі, хоча його частіше називають на прізвище останніх власників –Дрешковичів. В палаці історичний музей. Біля палацу гарна колоритна брама та готичний костьол.

Текст та фото Романа Маленкова.

Більше фото у нашій галереї

48.724718, 17.765923 Дивитись на мапі Google Maps