Червоні джерела Карахайт Червоні джерела Карахайт

Карахайит Karahayıt – невелике селище в півгодини їзди від міста Денізлі і всього в 5 кілометрах від всесвітньо відомого чуда природи Памуккале і руїн античного міста Іерополіс.

Примітний Карахайит тим, що тут, як і в Памуккале, знаходяться травертини. Тільки вони не білі, а помаранчеві і буро-червоні. Відвідування Карахайите дуже добре вкладається разом з відвідуванням Памуккале. І те, і інше можна відвідати одним днем.
Вода термальних джерел в Карахайите відрізняється від складу води в сусідньому Памуккале. У водах Карахайита є великий вміст оксиду заліза. Це надає травертину Карахайита помаранчевий колір. Місцями з’являються різнокольорові відтінки і кольори.

На відміну від Памуккале, травертинова гора в Карахайите невисока, і менше в рази. Але, все одно, цікаво подивитися на це чергове творіння природи на території Туреччини:

Будьте обережні при заході в воду. Вода не просто гаряча, а місцями – кіпяток.Особенно обходьте ось такі штукенція, звідки б’є вода. Це і є джерела, і вода біля них дуже гаряча, реально обваритися.

Текст і фото Сергія Щербія