Зазим’я

Село Зазим’є є одним з найстаріших на Київщині. Воно відоме з ХІІ століття. Розташоване у 10-и км на північ від Броварів. Має сільську раду. В селі мешкає понад 2 тис. жителів.

Свято-Воскресенська церква

Свято-Воскресенська церква. Фото Олега Години

Свято-Воскресенська церкваСвято-Воскресенська церква була збудована у 1875 році. Пам’ятка архітектури місцевого значення.

А ось що пише путівник: Дванадцять маршрутів Київщиною. – К.: Грані-Т, 2008. Автори: Роман Маленков та Олег Година.

“Цими землями, що розкинулись у долині Десни, колись проходив важливий шлях Київ-Чернігів, більшість поселень ведуть свою історію з часів Київської Русі (Зазим’є, Пухівка, Рожни, Літки), за переказами, саме в лісах цього регіону промишляв Соловей-розбійник. Перша зупинка лівобережної частини маршруту – у Зазим’ї. Село, засноване у 20-ті роки ХІІ століття, отримало назву від свого розташування за зимовим князівським двором. У Зазим’ї є цікава та досить незвична пам’ятка ХІХ століття – цегляна Свято-Воскресенська церква. Побудований у 1875 році храм має п’ять невеликих бань та дзвіницю. Його прикрашають розміщені по кутах напівколони та багатий орнамент, викладений з цегли. У загальному вигляді церкви присутні певні, майже невловимі, східні риси”.

50.573470, 30.676748 Дивитись на мапі Google Maps