Заріччя (Баламутівка)

Село Заріччя, яке раніше називалося Баламутівкою нині є передмістям Ружина і входить до його селищної ради. Село не маленьке – нині тут проживає трохи більше двох тисяч осіб. Виходить так, що за останнє століття кількість людей у Заріччі-Баламутівці практично не змінилася – у 1897 році тут мешкало 1990 осіб. Змінилася лише назва, яка не сподобалася радянському керівництву: по відношенню до Ружина воно за річкою (Раставицею), то нехай буде Заріччя.

На території села розташовано два цікавих об’єкта: водяний млин, про який ми вже розповідали у статті про Ружин, адже він розташований на межі Ружина і Заріччя (тому й не зрозуміло до чого його віднести) та дерев’яна церква святої Параскеви, яка є пам’яткою архітектури місцевого значення.

Церква хрестоподібна в плані, зведена за невибагливим проектом у 1845 році. Храм будували на місці давнішого, який стояв тут із 1740-го року. Розташована при дорозі із Ружина на Погребище, недалеко від водяного млина. Храм відносно доглянутий і шанується не лише зарічанами, а й мешканцями Ружина, адже у містечку немає власного старовинного православного храму. Більш нічого розповісти про цю пам’ятку не можу – інформації знайти не вдалося.

Фото Романа Маленкова, Сергія Щербія


49.710273, 29.229126 Дивитись на мапі Google Maps