Безуглівка

Безуглівка розташована на південний схід від Ніжина. Має сільську раду. Кількість населення – близько 1 тис. осіб.

Безугловка. Михайловская церковь

Михайлівська церква (1805-1835 рр.)

Офіційною датою утворення цього села вважається 1649 рік. У ХІХ столітті село належало двом дворянським родинам – Озеровським та Сидоренкам. Останні були відомі своїм жорстоким відношенням до селян, тому у 1861 році, після кріпосницької реформи, селяни не повірили що влада залишає Сидоренкам майже всі селянські землі і виступили із зброєю проти своїх колишніх панів. Невдоволення поширилося і на сусідні села. Загалом у виступі прийняли участь близько трьох тисяч селян. Вони вигнали Сидоренків та їхніх прислужників із села й заходились ділити землі. Але завершилося це погано – влада прислала 3 батальйони солдат на чолі із самим губернатором. Значну частину невдоволених було заарештовано й покарано різками.

Безугловка. Михайловская церковь

У 1918-1919 роках в період німецької окупації в Безуглівці діяв партизанський загін, який налічував до сотні осіб. Цей загін був частково знищений німцями.

А в 1925 році у Безуглівці сталася велика пожежа, яка повністю знищила третину села. Під час пожежі вціліла головна пам’ятка села – мурована Михайлівська церква. Її заклали у 1805 році й будували аж тридцять років. Освятили церкву у 1835 році. Це типова класицистична культова споруда (офіційно стиль в якому збудовано церкву називається провінційним ампіром). Вона хрестоподібна в плані, має одну баню і прибудовану дзвіницю. Нині церква офіційно є пам’яткою архітектури й охороняється державою. Поряд із церквою розташована могила ненависного селянам поміщика Сидоренка.

Текст та фото Романа Маленкова

Безугловка. Михайловская церковь

50.939609, 31.985441 Дивитись на мапі Google Maps