Маринин

Село Маринин розташоване на південний схід від Березного. Центр сільської ради. Кількість населення – 900 осіб.

Преображенська церква

Преображенська церква

Преображенська церква

Преображенська церква

Преображенська церква

На обох берегах Случі, у районі сіл Більчаки (правий берег) і Маринин (лівий берег), у 1974 році в ході археологічної експедиції були виявлені два давньоруських городища ХІ-ХІІІ століть. Навколо “лівобережного” городища в селі Маринин навіть зберігся древній оборонний вал. Не виключено, що його підтримували й у більш пізні часи, коли на території села знаходилася одна з резиденцій і замок князів Корецьких.

У другій половині ХVІ століття в Маринині був заснований православний чоловічий монастир (також без Корецьких не обійшлося, хоча, на думку деяких краєзнавців, його історія починається з князівських часів). На його місці, на високому пагорбі, що піднімається над Случчю, зараз стоїть кам’яний хрест. Неподалік, на сусідньому підвищенні, у 1801 році була зведена дерев’яна церква, до якої в 1882 році прибудували дзвіницю.

Річка Случ

3d-панорама долини річки Случ біля Маринина

 

Відкрити з більшим розміром

Річка Случ

Річка Случ

Річка Случ

Річка Случ в поблизу Маринина

Преображенська церква є пам’яткою архітектури національного значення. На настінній табличці, що підтверджує цей факт, зазначений 1488 рік будівництва церкви і XVIII століття появи поруч з нею дзвіниці. Однак дані скоріше стосуються зведення на цьому місці першої церкви з назвою Преображенська, а не будівель, що збереглися до наших днів. Чому на офіційних “маркувальних” табличках, призначених для пам’яток архітектури, поміщають непряму історичну інформацію, яка до того ж базується лише на одній з гіпотез (випадок, до речі, далеко не одиничний) – важко сказати. Видно, впливають сучасні тенденції каналу “Discovery” перетворюватися з науково-популярного в науково-фантастичний, від чого ще більш популярний.

Текст Олега Години, фото Романа Маленкова

Марининські краєвиди

Марининські краєвиди

Марининські краєвиди Марининські краєвиди

Марининські краєвиди

Марининські краєвиди

50.812335, 27.115030 Дивитись на мапі Google Maps