Медуха. Костел Розарія Діви Марії

Медуха – навелике село, що розташовується приблизно в 5-6 кілометрах на північний схід від Галича. Перші відомості про поселення датуються початком XV століття, а у 1464 році частину села придбав львівський архієпископ Григорій з Сяноку. Згодом біскуп придбав Медуху повністю, й з того часу і аж до початку ХХ століття село належало львівським архієпископам.
Спочатку римо-католицький прихід Медухи належав до парафії у сусідніх Кукількиках. У 1794 році піднялось питання про відкриття парафіяльного храму в Медусі, проте все затягнулось більш ніж на століття – аж до 1918 року.
Перша каплиця в селі з”явилась у 1870 році, тоді ж її і було освячено. Парафіяний костел Розарія Діви Марії було зведено у 1912-1913 роках, а нежалежний від Кукільників прихід запрацював вже після закінчення Першої світової війни. У 1936 році храм прикрасили фресками, окремі залишки яких можна побачити і сьогодні. Костел було закрито радянською владою у 1945 році. Згодом в храмі розмістили комору, а з часів незалежності костел стоїть пусткою і по трохи руйнується. Навіть статус пам”ятки архітектури місцевого значення не допомагає зупинити руйнування. Були розмови про відновлення костелу, але оскільки в Медусі на даний момент нема римо-католиків, то далі розмов справа не пішла. Відомо, що ще у 2004 році вежа костелу була цілою, зараз же на її місці тільки гніздо лелеки.

Вид на костел з вівтарної частини:

Всередину храму можна потрапити через ризницю.
Вид на вівтарну частину:

Залишки розписів на стелі:

Хори:

Від сходів на хори мало що залишилось:

Дах над вівтарною частиною вже відсутній:

Автор тексту та фото Роман Бречко                            [info]rbrechko
49.151398, 24.811832 Дивитись на мапі Google Maps