Наварія

Декілька кілометрів відділяють село Наварія Пустомитівського району від південної межі Львова. В пару кілометрах – село Годовиця. Там, як і в Наварії, також зберігся костел геніального архітектора Меретина. Але сусіду з Наварії – костелу Успіння Богородиці, повезло значно більше: тутешній храм відновлено і декілька років тому і він – діючий.

Римо-католицька парафія в Наварії була вже принаймні у 1624 році. Був і старий костел, який 1618 – 1621 році знищили татари. Невдовзі храм було відбудовано, також з дерева. Але і він згорів у 1630 році. Завдяки фінансовій підтримці Єлизавети Гумницької у 1641 році розпочалося будівництво мурованого костелу. Храм було закінчено у 1645 році і освячено Львівським єпископом-помічником Андрієм Средзинським. Але за кілька років почалася Хмельниччина, і святиню знов було знищено.

Храм відбудували, і в тому ж столітті він вже став санктуарієм Св. Валентина: в костелі знаходилися мощі відомого у всьому світі покровителя закоханих. Вже у 1739 році той костел частково розібрали через загрозу обвалу будівлі. У 1748 році архітектор Бернард Меретин збудував новий храм. У 1774 році було закінчено оздоблювальні роботи, які проводили Антоній Тавелло і Мартин Строїнський, і храм було освячено архієпископом Вацлавом Сераковським під титулом Успіння Пресвятої Діви Марії.

У березні 1946 року костел закрили совіти. Частину костельного майна вдалося вивезти до Польщі. Спочатку в ньому розмістили зерносховище, а потім – склад шкіри. У 1991 році храм повернули віруючим, а наступного року переосвятили. Декілька років тому в костелі закінчено ремонтні роботи.

Костел і дзвіниця:

Деталі декору:

Плебанія поблизу костелу:

Текст та фото Андрія Бондаренка (Джихад Джаббаров)                          [info]andy_babubudu

49.748332, 23.922043 Дивитись на мапі Google Maps