Згурівка

Згурівка – селище міського типу на річці Супій. Заснована шляхтичем Згурою. Перша письмова згадка датується 1690 роком. В селищі проживає близько 5 тисяч чоловік. Окрасою Згурівки є парк – пам’ятка садово-паркового мистецтва, що був закладений в 1837 році віце-губернатором Кочубеєм. Площа парку 325 га.

Зелений тунель – потенційно, головна атракція Згурівки.

Згурівка була заснована у 1590 році Переяславським старостою, князем Василем Костянтином Острозьким. Він збудував підприємство, яке мало виробляти поташ. Робітників запросив із Поділля й збудував для них житлові бараки. Так виникло нове поселення, яке отримало назву від матеріалу, який залишався в печах, після випалення поташу. Його називали «згур» і використовували для будівництва. Це було щось схоже на скам’янілу землю.

Спочатку це був хутір, який переходив від одного, до іншого представника козацької старшини. Переважно це були представники Переяславського полку. Від 1762 року Згурівка належала Розумовським, а від 1824 року її власниками стали Кочубеї. У 1837 році Аркадій Кочубей, дійсний статський радник, заклав навколо свого палацу парк, який нині є головною пам’яткою селища. Це один із найбільших дендропарків України (площа 309 га), парк-пам’ятка садово-паркового мистецтва. Одну з головних ролей у створенні парку відіграв його садівник-швейцарець. Незважаючи на деяку занедбаність, в ньому є на що подивитись: старезні дерева, великі ставки, острівець з круглим будиночком.

На початку 20 століття Згурівка була одним з найколоритніших сіл України: тут працювало 10 олійниць та 80 (!) вітряків. Зараз нічого цього немає, палацовий комплекс теж зруйнували російські окупанти.

Зовсім недавно поряд із Згурівкою зовсім недавно знайшли об’єкт, який має величезний туристичний потенціал і може притягувати значно більше туристичної уваги ніж Згурівський дендропарк. Це зелений тунель, пробитий потягом серед заростів, аналогічний “Тунелю кохання” у Клевані, але коротший. Розташування за 100 км від Києва – головна перевага об’єкту, а те що подібні речі дуже люблять фотографувати, ми вже знаємо, завдяки Клевані.

Тунель розташований на глухій гілці залізниці Яготин – Згурівка.

Текст та фото Романа Маленкова

50.491946, 31.780025 Дивитись на мапі Google Maps