Згурівка

Згурівка – селище міського типу на річці Супій. Заснована шляхтичем Згурою. Перша письмова згадка датується 1690 роком. В селищі проживає близько 7 тисяч чоловік. Окрасою Згурівки є парк – пам’ятка садово-паркового мистецтва, що був закладений в 1837 році віце-губернатором Кочубеєм. Площа парку 325 га.

Зелений тунель – потенційно, головна атракція Згурівки.

Тривалий час Згурівка належала відомій родині Вязємських-Кочубеїв. Тут була розташована велика садиба, що мала площу 30,9 га. У 1837 році київський віце-губернатор, дійсний статський радник А.В.Кочубей заснував навколо свого палацу парк. Одну з головних ролей у створенні парку відіграв його садівник-швейцарець. Зараз парк є пам’яткою садово-паркового мистецтва.

А ось що пише путівник: Дванадцять маршрутів Київщиною. – К.: Грані-Т, 2008. Автори: Роман Маленков та Олег Година.

“Далі прямуємо до райцентру – Згурівки. Нині це типове провінційне селище, але на початку ХХ століття воно було одним з найколоритніших сіл України: тут працювало 10 олійниць та 80 (!) вітряків. Тривалий час Згурівка належала відомій родині Вязємських-Кочубеїв. В селі стояла велика садиба. 1837 року київський віце-губернатор, дійсний статський радник А.В.Кочубей заснував навколо свого палацу парк. Одну з головних ролей у створенні парку відіграв садівник-швейцарець. Нині парк, що вважається одним з найбільших в Україні (309 га), є головною окрасою Згурівки. Незважаючи на деяку занедбаність, в ньому є на що подивитись: старезні дерева, великі ставки, острівець з круглим будиночком.”

Зовсім недавно поряд із Згурівкою зовсім недавно знайшли об’єкт, який має величезний туристичний потенціал і може притягувати значно більше туристичної уваги ніж Згурівський дендропарк. Це зелений тунель, пробитий потягом серед заростів, аналогічний “Тунелю кохання” у Клевані, але коротший. Розташування за 100 км від Києва – головна перевага об’єкту, а те що подібні речі дуже люблять фотографувати, ми вже знаємо, завдяки Клевані.

Тунель розташований на глухій гілці залізниці Яготин – Згурівка.

Фото Романа Маленкова.

 

50.491946, 31.780025 Дивитись на мапі Google Maps