Требухів

Село Требухів розташоване в 2-х км на схід від Броварів. Має сільську раду. За легендою село було засноване чоловіком на прізвище Треба. В часи Київської Русі на місці Требухова стояло поселення Іваничі, яке зруйнували татаро-монголи. Требухів був заснований у XIV столітті. Зараз у селі мешкає понад 6500 чоловік.

Покровська церква

Свято-Покровська церква. Фото Романа Маленкова

Свято-Покровська церква збудована у 1905-11 роках. За архітектурою це типова козацька церква. Офіційно не є пам’яткою архітектури.

Покровська церкваА ось що пише путівник: Дванадцять маршрутів Київщиною. – К.: Грані-Т, 2008. Автори: Роман Маленков та Олег Година.
“Трасою Е-95 вирушаємо на північний схід, у бік Броварів. На об’їзній дорозі, що огинає цей райцентр з півдня, слід повертати на Требухів – велике село з населенням майже 6,5 тисяч осіб. За легендою назва походить від прізвища ключника київської в’язниці Треби, який ніби то допоміг утекти кільком ув’язненим і сам приєднався до них. Разом із своїми родинами утікачі заснували тут поселення. У ХІV- ХVІ століттях навколишні землі належали Києво-Печерській лаврі, а потім село стало монастирсько-козацьким.
У центрі Требухова стоїть дерев’яна Свято-Покровська церква з прибудованою дзвіницею. Поставили її на початку ХХ ст. (1905-1911 рр.)  У Требухові і раніше був храм, теж козацький,але його знесли під час церковної реформи, коли велася боротьба з етнічними українськими рисами в архітектурі православної церкви. Але традиція невмируща і, на щастя, нова церква має ті ж особливості, що і зруйнована.
Сучасна споруда Свято-Покровського храму здається величезною. Величезною та простою, ніби при будівництві більше керувалися принципами раціональності, ніж пишності та витіюватості. Особливо це стосується нижньої частини храму. А от порівняно невеликі бані (всього п’ять) та верхні яруси дзвіниці оздоблені, підсилені різними кольорами.”

Покровська церква

50.484520, 30.896999 Дивитись на мапі Google Maps