Шандра

Село Шандра розташоване в 25-и км на північний схід від Миронівки. Назва походить від болотної отруйної рослини – шандри (ранник вузлуватий), яка є отруйною, лікарською та має наркотичний ефект. У ХІХ столітті Шандра була містечком. Зараз село має сільську раду. Кількість населення – близько 900 чоловік.

Михайлівська церква

Михайлівська церква. Фото Романа Маленкова

Церква Архангела Михаїла була збудована у 1831 – 1863 роках. Пам’ятка архітектури національного значення.

Михайлівська церква

А ось що пише путівник: Дванадцять маршрутів Київщиною. – К.: Грані-Т, 2008. Автори: Роман Маленков та Олег Година.

Михайлівська церкваМихайлівська церква“Отже, трасою М-04 (Київ-Дніпропетровськ) прямуємо на південь. Проминувши Обухів та Кагарлик, між селами Зеленьки та Росава звертаємо ліворуч (на трасу Т-1016) і через Потік потрапляємо до села Шандра – відправну точку маршруту.

Шандра (Marrubium vulgare) – рослина з неприємним запахом, що містить алкалоїди, ефірну олію та дубильні сполуки. Село отримало назву саме через цю рослину, яка раніше рясно зростала довкола. У центрі села збереглася пам’ятка архітектури – церква Архангела Михаїла. Її історія бере початок із 1755 року, коли тут, на крутому високому пагорбі, звели дерев’яний православний храм. Тодішні власники села зробили його греко-католицьким, а священиком поставили уніата Андрія Кущевича. 1768 року, під час Коліївщини, Кущевич підтримав гайдамаків і прийняв православ’я. За цей вчинок, уже після придушення повстання, за наказом пана священика схопили і втопили у ставку.

Михайлівська церква

1811 року дерев’яна церква згоріла. На її місці через двадцять років заклали нинішню – муровану, яка будувалась аж 32 роки.

Церква Архангела Михаїла хрестоподібна в плані, має одну велику баню на восьмигранному барабані та прибудовану дзвіницю. З пагорба, де стоїть церква, постають чудові краєвиди: з одного боку глибока балка, з іншого – долина річки Шевелюха з оброслим очеретами та вербами ставком.”

краєвид

Краєвид поруч із Михайлівською церквою

49.782513, 31.166164 Дивитись на мапі Google Maps