Рокитне

Cелище Рокитне вперше згадується у офіційних документах під 1518 роком. Свого часу Рокитне стало причиною великого всенародного повстання під проводом Кшиштофа Косинського. Зараз у селищі мешкає 13690 мешканців.

Церква Різдва Богородиці

Церква Різдва Богородиці. Фото Романа Маленкова

Церква Різдва Богородиці була збудована протягом 1887-1901 років. Пам’ятка архітектури місцевого значення.

Церква Різдва Богородиці

У 1880 році у Рокитному відкрили однокласне училище. 1897 року воно стало двокласним. Зараз у споруді відділ освіти.

“Наступна зупинка – райцентр Рокитне – населений пункт, який у ХV столітті називався Кротиловом. Спеціалізацією населення Кротилова була ловля кротів, шкірки яких дуже цінувались. Нині в Рокитному мешкає трохи більше 13 тисяч жителів, а колись, наприкінці ХVI століття, це було село, назване Рокитним через велику кількість рокити (верболозу), що зростала довкола. У 1580-х роках, за виявлену хоробрість у війні з татарами, Рокитне разом з навколишніми землями подарували козацькому отаману Кшиштофу Косинському. Але Білоцерківський староста Януш Острозький якимись хитрощами видурив у короля грамоту на Рокитне і відібрав його у Косинського. Розгніваний отаман зібрав велику ватагу козаків і напав на Білоцерківський замок. Так у 1591 році вибухнуло всенародне повстання, яке стало початком періоду безнастанних війн України з Польщею.А ось що пише путівник: Дванадцять маршрутів Київщиною. – К.: Грані-Т, 2008. Автори: Роман Маленков та Олег Година.

Двокласне училище

Колишнє двокласне училище. Нині – відділ освіти

У центрі Рокитного збереглося кілька цікавих споруд. На особливу увагу заслуговує церква  Різдва Богородиці – велика мурована будівля, зведена у 1897-1901 роках у популярному тоді “цегляному” стилі. Також вартим уваги є будинок відділу освіти. До 1917 року тут розміщувалося двокласне училище. А збудували його у 80-х роках ХІХ століття в стилі пізнього класицизму.”

Двокласне училище

В Рокитному є земська школа, збудована у стилі українського модерну.

Далі текст Андрія Власенка. Сайт Сад українського модерну.

Київська область, Рокитнянський район, смт. Рокитне, вул. Незалежності, 13

Земська школа, 1913 р.

Земську школу у Рокитному ми надибали абсолютно випадково. Увагу привернули чудові бічні флігелі-башти – заломчасті і на диво пропорційні. Власне, ці башти (і ще невибагливі кронштейни) – єдина уамівська ознака споруди; решта декору цілком еклектична. Та дарма: невідомий ні нам, ні господарям школи архітектор мав бездоганний смак! Відтак записуємо його творіння до українського модерну без жодних мук сумління.

Поряд із Рокитним є гранітний кар’єр.

49.688157, 30.472472 Дивитись на мапі Google Maps