Кривошиїнці

Село Кривошиїнці розташоване за 7 км на захід від Сквири. Має сільську раду. Кількість населення – близько 1,2 тис. осіб.

Вознесенська церква

Вознесенська церква. Фото Романа Маленкова

Вознесенська церкваВознесенська церква була збудована у 1833-49 рр. Пам’ятка архітектури місцевого значення.

А ось що пише путівник: Дванадцять маршрутів Київщиною. – К.: Грані-Т, 2008. Автори: Роман Маленков та Олег Година.

“Кривошиїнці розташовані за десять кілометрів від Сквири практично на кордоні Київської та Житомирської областей. В селі, яке розтяглось вздовж траси, височить кілька стародавніх курганів. Хутір, що був попередником сучасного села, заснував житель Паволочі Кривошиєць. У 1743 році на кошти князя Йосипа Любомирського тут збудували дерев’яну церкву. Будівля згоріла у 1791-му. На її місце звели іншу, також дерев’яну. Цегляна Вознесенська церква, яка і нині стоїть у центрі Кривошиїнців (хоча центр тут визначити досить складно), була закладена 1833 року. Освятили її аж у 1849-му. Клопотав про будівництво місцевий священик Григорій Грищенко. Поряд з церквою у 1858 році звели дерев’яну дзвіницю, яка стоїть і понині.

Церква у Кривошиїнцях дуже схожа на Шамраєвський храм. Ймовірно їх будували за одним проектом. Хоча декор кривошиїнської церкви більш багатий: тут присутня фігурна цегляна кладка, а входи прикрашені напівколонами та зеленими рельєфними зображеннями змій. Ще однією прикрасою можна вважати велике гніздо лелек, розташоване на бані прямо під хрестом.”

Вознесенська церква

49.746144, 29.486629 Дивитись на мапі Google Maps