Цей величний храм розташований зовсім не в центрі Львова – майже у кінці вулиці Замарстинівської (буд. 134). Колись це було село Замарстинів.
Храм закінчили будувати у 1930 році. Його проектував Ян Кароль Зубжицький – мабуть, кращий львівський архітектор початку 20 століття – педагог і мистецтвознавець. На теренах Польщі він збудував безліч храмів і костьол монастиря капуцинів далеко не найгірший із них. Стиль храму – історизм. Тут тобі й необароко, і неоренесанс, і неоготика. Видатний архітектор втілював те, що він вважав польською автентичністю в архітектурі…
Капуцини з’явились у Львові давно, ще у 18 столітті, але під час реформ імператора Йосифа ІІ їх із міста вигнали. Тоді вони залишили будівлі свого монастиря. Зараз це комплекс споруд на Короленка 1.
Наприкінці 19 століття капуцини вирішили відновити свою присутність у Львові. Їм виділили землю в Замарстинові й у 1904 році почалося будівництво корпусу келій. А ось костьол почали зводити через двадцять років. У 1933 році збудували парафіяльний будинок. Монастир набув П-подібної форми.
Костьол монастиря капуцинів нагадує новобудову, хоча йому вже понад вісімдесят років. Описувати його архітектуру я не буду – думаю, ви самі все оціните, подивившись фото, а ще краще – відвідайте пам’ятку. Нині це греко-католицький храм, освячений на честь святого Йосафата. Храмом опікуються ченці ордену редемптористів.
Текст та фото Романа Маленкова