Веселинівка

Веселинівка розташована розташована за 5 км на південь від автотраси Е-40. Тут мешкає близько 1 тисячі осіб.

Дослідники припускають, що село було засноване у 16 столітті. До 1946 року воно називалося Скопці. У 18 столітті це було козацьке село, яке належало до Першої сотні Переяславського полку. Пізніше належало різним власникам, які були вихідцями із  козацьких старшин – Лукашевичам, Сулимам, Константиновичам.

На початку 20 століття Скопці – досить велике на той час село, належало поміщику Михайлу Семиградову. Зусиллями його дружини – Анастасії, тут постало Вище початкове училище, в якому навчали дітей із бідних родин. Вона ж відкрила у селі “Кустарний пункт”, в якому дівчат навчали ткацтву. Пізніше його назвали Вищим училищем ткацтва і приймали талановитих дівчат. Семиградова брала на себе повне утримання учениць, а вчити їх запросила знану майстриню Євгенію Прибильську.

Місцеві мешканці кажуть, що здавна у Скопцях процвітало народне мистецтво – розписувались хати, було багато ткацьких майстерень та вишивальниць, тому Семиградова і вирішила розвинути цю особливість поселення. Тоді було зведено будівлю вищого училища, паровий млин, та деякі інші споруди. Усе це нині називають комплексом споруд садиби Анастасії Семиградової. Частина споруд збереглася до нашого часу.

Текст Романа Маленкова

Колишній садибний будинок. 2017 рік. Фото Івана Бикова

Колишнє Вище училище ткацтва. 2017 рік. Фото Івана Бикова

Колишнє Вище училище ткацтва. 2022 рік. Фото Олександра Мальона