П’ятничани. Оборонна вежа


Село П”ятничани розташоване в Жидачівському районі приблизно за 10 км від Бібрки на трасі Львів-Франківськ, з якої добре видно оборонну вежу (14-16 ст.). До речі, колись тут теж пролягав шлях, який з”єднував Галич з Холмом (Хелмом). На жаль, дуже мало споруд такого плану збереглось до наших днів, а цій взагалі пощастило бути реставрованою (закінчено реставрацію у 1991 році).

Дерев”яний міст перед входом

На вигляд вежа квадратна в плані, трьохярусна (висотою 10 м) з невеликими бійницями. Імовірно, що колись колись вежу оточували дерев”яні укріплення, які служили для захисту місцевого населення під час частих набігів татар.


Сходи на верхній ярус

Зараз тут перебуває музей-заповідник “П”ятничанська вежа”. За вхід треба заплатити вього-навсього одну гривню для дорослих. Експонатів у музеї не є надто багато, але все ж дещо цікаве можна дізнатись, зокрема про історію аналогічних споруд, а також про реставрацію цієї вежі.


Етапи реставрації

Подвір”я музею чисте та доглянуте. Тут розташована криниця і ще кілька невеликих дерев”яних споруд, а саме подвір”я огороджене дерев”яним парканом.


Криниця. В далині видно руїни костелу в Соколівці

Автор тексту та фото Роман Бречко                            [info]rbrechko
49.562634, 24.312057 Дивитись на мапі Google Maps