Чемеринці. Костел Станіслава Костка (1924-1932 рр.)

Чемеринці – село в Перемишлянському районі, яке розташоване між Дунаєвом і Вишнівчиком. Перші відомості про поселення сягають 1389 року, коли магнат Потоцький передав село разом з Вишнівчиком і Смереківкою у власність Миколи з Гологір. У XVII столітті Чемеринці належали львівським католицьким архієпископам, резиденція яких розташовувалась в сусідньому Дунаєві. Згодом село знову перейшло у власність Потоцьких.
На даний момент в Чемеринцях немає якихось визначних пам”яток архітектури. Все на що можна подивитись, це нова мурована церква і залишки костелу. Про останній і хочеться сказати кілька слів. Фундамент для будівлі було закладено у 1924 році. Протягом кількох наступних років відбувався збір будівельного матеріалу (каміння, цегли і т.д.), а в 1929 році розпочалось будівництво храму, яке, до речі, відбувалось при підтримці графа Потоцького. За три роки споруду було зведено. Освятили храм 13 листопада 1932 року під титулом Станіслава Костка. В радянськи часи костел, звісно ж, закрили. У 1976 році в будівлі поставили перегородки, у стінах прорубали вікна і перетворили храм на будинок колгоспної адміністрації та відділення пошти. Табличка з надписом “Відділення зв”язку” досі висить біля входу, проте пошти, як і колгоспу, там вже давно нема, а будівля поступово перетворюється на руїну.
Поруч з костелом розташовується старий польський цвинтар, на якому можна розгледіти кілька цікавих надгробків, проте кладовище є сильно запущене і з кожним роком все більше знищується під впливом природи і людей.

Автор текста та фото Роман Бречко                             [info]rbrechko

49.660294, 24.767080 Дивитись на мапі Google Maps