Дерев’яні церкви Жовкви

Про Жовкву вже колись кілька слів писав, а зараз хочу зупинитись на жовківських дерев”яних церквах: Святої Трійці (1720) і Різдва Пресвятої Богородиці (1705).

Першу повинен був бачити кожен хто відвідував Жовкву, адже не помітити її важко. Розташована вона на вулиці Львівській, яка йде від цетру міста до траси на Львів. Церква Святої Трійці

Храм побудовано у 1720 році на місці попередниці, яка згоріла разом з іншими дерев”яними будівлями під час пожежі у 1718 році. В 1970-х роках церкву було відреставровано і віддано у користування музею, а вже в часи незалежності було передано спочатку православній, а потім греко-католицькій громаді. Нещодавно храм знову було відреставровано, тому його вигляд і стан зараз просто чудові.

Якщо про церкву Святої Трійці сміливо можна сказати, що цей храм є одним з найвідоміших серед дерев”яних церков Львівщини, то церква Різдва Пресвятої Богородиці є значно менш знаною. Навіть під час відвідин Жовкви туристи нечасто до неї ходять.


Церква Різдва Пресвятої Богородиці

Храм Різдва Пресвятої Богородиці розташований у передмісті Жовкви – колишньому селі Винники, яке було значно старшим за саме місто, а зараз є його частиною.

В наш час таке рідше трапляється, але колись дуже часто біля церков були кладовища. Не став винятком і цей храм, навколо якого розташований місцевий цвинтар.

На початку 1990-х років церкву було передано жовківському василіанському монастирю, який і відновив занедбану на той час будівлю храму.

Автор тексту та фото Роман Бречко                            [info]rbrechko
50.057580, 23.976082 Дивитись на мапі Google Maps