Копилів

Копилів –  село Макарівського району. Розташоване за 54 км від столиці України, поряд із автотрасою Київ – Житомир. Населення його становить 1300 осіб.

Про Копилів  згадується ще в стародавніх літописах. Через село проходив один з Змієвих валів та стара поштова дорога на Житомир. Слово “копил” означає особливий вигляд сокири.

Копилів

Копилів

Копилів

В 1738 році село належало двом господарям Коссаковському та Йосипу Дзєваловському. З другої половини  минулого століття, як описує краєзнавець Похилевич, воно переходить у власність міста Макарів.

Копилів

Копилів

Копилів

У 1840 році село за борги Йосипа Шимановського відійшло в розділ між: Яцковським, Мухановим, Кетпером, Глоговським, Буржинською. В 1882 році власником маєтку став фон Мекк, дворянин, талановитий інженер “из династии железнодорожных королей”. В 1889-1890 рр. до Копилова кілька разів приїздив видатний російський композитор Петро Ілліч Чайковський. Йому  сподобались місцеві краєвиди та сам маєток. 

Копилів

Копилів

Копилів

Копилів

                                      Копилівський парк садово-паркової архітектури

Епоха радянської влади  погано вплинула на маєток. Тут був і військовий госпіталь, і музична школа, і сільські установи. Зараз він пустує, стан його незадовільний. Кажуть, що новий власник викупив його, але на ділі це не помітно.

Копилів

Копилів

Копилів

Петропавлівська церква поч.ХХ ст

Текст та фото Ростислава Маленкова

50.406658, 29.892426 Дивитись на мапі Google Maps