Бушеве

Водяний млин. Фото 2021 року.

Село Бушеве (раніше називалось Пруси) розташоване за 8 км на схід від Рокитного. Має сільську раду. Кількість населення – 800 чоловік.

Водяний млин

Фото 2009 і 2014 років

Водяний млин

Водяний млин

Водяний млин Водяний млин

Водяний млин. Фото Романа Маленкова (2009 рік)

Водяний млинВ Бушевому збереглася величезна будівля водяного млина, зведеного у ХІХ столітті. На жаль частина будівлі нині перебуває у приватній власності й ховається за високим муром, а інша частина потихеньку руйнується.

Троїцька церква
Троїцька церква

Троїцька церква збудувана у 1760 році. Пам’ятка архітектури національного значення. Дзвіниця церкви 1970 року перевезена до Переяславського скансену.

А ось що пише путівник: Дванадцять маршрутів Київщиною. – К.: Грані-Т, 2008. Автори: Роман Маленков та Олег Година.

“З Синяви прямуємо до Бушевого. Шлях пролягає вздовж Росі. Ліворуч – заплава, праворуч – мальовничі вкриті лісом пагорби. Краса неймовірна. Приблизно на півдорозі розташована досить велика страусова ферма. При бажанні можна зупинитись і відвідати кафе, яке працює лише в теплий сезон. Тут вас пригостять стравами із страусятини.

Троїцька церква

Троїцька церква (1760 р., фото 2009 р.)

Фото 2014 р.

Село Бушеве до 1946 року називалося Пруси. На околицях села збереглися залишки двох поселень (І тис. до н.е.), городище укріпленого селища (ХІ-ХІІІ ст.) та ціла група курганів (ІІІ – І тис. до н.е). Цікаво, що деякі із курганів у ХVI-ХVII розкопувалися місцевим населенням для добування селітри, що утворилась в них унаслідок біохімічних процесів. Для цього землю з курганів проварювали у великих казанах – селітра осідала на дно, а земля зсипалася навколо курганів. Також у Бушеві зберігся один з кращих зразків дерев’яної архітектури Правобережжя – Троїцька церква, зведена у 1760 році. Раніше поряд з церквою стояла дзвіниця, але у 1970 році її перевезли до Переяславського музею. А вже у ХХІ столітті цей дуже симпатичний оригінальний трьохбанний храм “закували” у пластикову вагонку (не вистачає лише рекламних неонових лайтбоксів).”

страусина ферма

Синявська страусина ферма розташована поряд із селом Бушеве

ФОТО ІЗ БУШЕВОГО 2014 РОКУ. ЗВЕРНІТЬ УВАГУ НА МЛИН

Частина млина нині нічийна й поступово руйнується, інша частина перебуває у приватній власності (чи то в оренді) – там зараз якийсь склад


49.640915, 30.601049 Дивитись на мапі Google Maps