Кашперівка. Палац-непалац та церква-нецерква.

Ми вже писали про Кашперівку на своїх сторінках. Отут. А ще, історія села досить широко висвітлена у вікіпедії.  Хочемо знову згадати про це село, адже постійно проїзджаєме повз нього, шляхом на Тетіїв.

Палац-непалац

Палац Змигродських перестав бути схожим на палац, ще у радянські часи – його перетворили на контору цукрового заводу, обшили цементною шубою, змінили форму вікон, тому нинішніх власників цукрового заводу, які зробили останній ремонт я б  ні в чому не звинувачував. Нині споруда трохи більше схожа на палац, хоча все рівно не сильно. Балкончики, еркери, все гарненько потиньковане, доглянуте. Навколо газончики, поряд ставочок – на сучасний будинок відпочинку потягне, на палац 19 століття – на жаль ні.

В центрі Кашперівки стоїть радянський будинок культури. Колонада із чотирьох пар колон – досить рідкісна штука, для українського сільського клубу. Одна місцева бабуся нам сказала, що колись то була церква. Колони, класицизм, перша половина 19 століття. А от у Похилевича написано, що у Кашперівці була дерев’яна церква, 1791 року побудови, тому мурованого храму у першій половині 19 століття тут бути не могло. Можливо дерев’яна церква стояла на місці клуба? 

Текст та фото Романа Маленкова.

49.429774, 29.672356 Дивитись на мапі Google Maps