Жуківка

Село Жуківка розташоване за 32 кілометри від Згурівки (на південний захід).  Кількість населення – близько 650 осіб.

Назва поселення походить від засновника – заможного селянина на прізвище Жук, який ще у 17 столітті заснував тут хутір. Згодом поряд з’явилося ще декілька хуторів. Поселення називалося Жуківські хутори. Перша письмова згадка про Жуківку датується 1772 роком.

У 18 столітті Жуківські хутори належали двом панам – Ляшенку та Дмутрашку. В селі стояли будівлі їхніх маєтку. Від маєтку Ляшенка практично нічого не залишилося, а ось панський будинок Дмутрашків не було зруйновано. Зараз у ньому дитячий садок.

У 1901 році Дмутрашки збудували Покровську церкву. Будівля була зведено згідно із тодішньою модою у цегляному церковно-парафіяльному стилі. Вона стала родинною усипальнею Дмутрашків. Але в радянські часи церква була частково зруйнована, зокрема, із неї скинули бані. В 90 роки 20 століття будівлю повернули релігійній громаді Жуківки.

Текст та фото Романа Маленкова

Далі інформація від Івана Бикова і його фото

Покровська церква у селі Жуківка Згурівського р-ну Київської області. Збудована у 1902 році за кошт поміщика Дмитрашко-Райча. Ще з 1688 року хутір Жуківка був у власності козацько-старшинського роду Дмитрашків. У XIX – поч. XX ст. тут стояв їх маєток. Покровська церква – наймолодший та найбільший з п’яти збережених історичних храмів Згурівщини. Він збудований у стилі історизм, прикрашений вишуканим цегляним декором. В наші дні йде повільний ремонт храму, нещодавно над міжраменними прибудовами звели незрозумілі шатрові перекриття. Ставлять металопластикові (!) вікна та євродвері (!). Пам’ятка потребує досліджень, архітектурних обмірів, охоронного статусу та якісної реставрації.

50.373496, 31.636059 Дивитись на мапі Google Maps