Глинсько. Військовий цвинтар часів Першої світової війни


Село Глинсько розташовується за 5 кілометрів на захід від Жовкви. Перші письмові відомості про населений пункт сягають 1463 року. Проте відомо, що поселення тут існувало і раніше, ще з часів Київської Русі, і було це місто-фортеця Щекотин. Але сьогодні мова про трохи інше, а саме про військовий цвинтар часів Першої світової війни.
На цьому кладовищі поховані вояки австро-угорської армії, серед яких були австрійці, угорці, німці і українці. Дата смерті солдатів (21 червня 1915 року) може говорити, що загинули вони під час походу австро-угорської армії на Львів з метою вибити росіян з Галичини. Розташування могил на цвинтарі теж є досить цікавим. Зліва поховані угорці – їх імена невідомі, справа німці і австрійці – практично всі ідентифіковані, а по периметру українці, імена яких теж невідомі. У 1917 році австрійці встановили меморіальний стовп, на якому чотирма мовами (німецькою, угорською, українською і польською) було написано посвяту полеглим воїнам. Напис українською мовою говорить: “Тут ми лежимо, що в лютім бою упали для красшої долї будучих поколінь. Згадайтеж, прохожі: що житє ми віддали щоб ви не зазнали наших надмірних терпінь”. Чи є ідентичними написи іншими мовами не знаю. Якщо хтось знає зазначені мови, то може спробувати перекласти.

Поруч з військовим цвинтарем розташовується старе, імовірно польське, сильно запущене кладовище, на якому можна побачити ось таку понищену каплицю.

Автор тексту та фото Роман Бречко                            [info]rbrechko
50.063751, 23.908894 Дивитись на мапі Google Maps