Ніжиловичі. Закинута кіностудія

Це місто давно покинули. Сюди потрапляєш, ніби на сторінки якогось хоррору, від Стівена Кінга. Скрип похилених дверей, кривих віконниць, стогін протягу у розбитих шибках. Старі, вигорілі на сонці, вивіски… Бррр, аж до кісток пробирає. Здається що ось хтось вийде з-за брами. Чи може мешканці цього міста примари оживають лише уночі?.. Як у кіно. Так воно і дійсно із кіно, адже це покинута кіностудія “Київфільм” у селі Ніжиловичі, на Київщині.

Знімальне містечко почали будувати у 2003 році на території колишнього колгоспу. Площа кіностудії – 20 га. Звели чимало різноманітних декорацій, але до соновних і найцікавіших належить українське (і не зовсім) хутір-село, з церквою і вітряками, та містечко кінця 19 – початку 20 століть. Там є вулиці, крамниці, храми, фонтан із скульптурою і, навіть, палац.

В кіномістечку знімали немало фільмів і серіалів: «Кріпосна», «Щедрик», «Віддана», «Исцеление любовью», «Вовчиця», «Пока станица спит», «Останній яничар» та інші. Але у 2019 році тут сталася пожежа (ніби, під час зйомок серіалу “Віддана”) і зйомки припинилися. Відтоді кіномістечко стоїть покинутим і занепадає, з кожним роком все більше. Російськомовну “Кріпосну” тут вже ніхто знімати не буде, а от якийсь фільм жахів – можна.

PS. Офіційно, вхід на територію заборонений.

Текст та фото Романа Маленкова.

Значно більше світлин у нашій фотогалереї