Стрілківці. Старовинний цвинтар та інші пам’ятки

Село Стрілківці лежить на річці Нічлава, у Чортківському районі Тернопільської області, в межах Борщівської міської громади.

Перша писемна згадка — 28 лютого 1409 року, коли польський король Владислав Ягайло подарував слузі Степанові Угрину село Стрілківці на Великоночславі Скальської волості Подільської землі.Про походження назви села зберігся переказ, за яким його заснували стрільці галицьких князів, які охороняли фортецю. Назва схожа із річкою Стрілка, що може свідчити про інше походження назви — тому що поселення розташоване вздовж «рівної, як стріла річки».

Костьол

Покровська церква

Пам’ятний хрест про скасування панщини

Тарас

Річка Нічлава і водяний млин на ній

У 1907 році в селі було засновано читальню товариства «Просвіта». Також діяли товариства «Луг», «Сільський господар» та інші товариства, кооператив. Стрілківчани брали активну участь у лавах українського січового стрілецтва, Української Галицької Армії. Текст із Вікіпедії.

Про село Стрілківці на наших сторінках вже писав Андрій Бондаренко.  В селі є напівзруйнований костьол, зведений у 1899 році, мурована Покровська церква 1816 року побудови, пам’ятний хрест про скасування панщини (1848 р.), старий водяний млин на річці Нічлава та старовинний цвинтар із чудовими кам’яними хрестами.

Фото Петра Грушка.