Нині у Бориспільському районі є дві Сулимівка: одна у Бориспільській громаді, інша – у Яготинській. В минулому обидва села належали роду Сулим. Про те село, яке у Бориспільській громаді ми вже писали тут. То була резиденція роду Сулим. Тепер про Сулимівку із Яготинської громади.
У 1714 році козацький полковник Іван Сулима над річкою Журавкою (Жоравкою) заснував поселення, яке назвали хутір Жоравський. Пізніше хуторів стало декілька й поселення вже називалося Жоравські хутори. А ще пізніше родючі земельні наділи в долині Жоравки почали купувати й орендувати різні поміщики – вихідці із козацьких старшин. Так з’явилися хутори: Бакшевського, Войцеховича, Княжеського, Сотничого. І ось ці всі хутори об’єдналися в одне село Сулимівка.
Нині головною пам’яткою і прикрасою Сулимівки є Стрітенська церква. Головним ініціатором її побудови був місцевий перевізник лісу Пилип Кирик (Кириченко). Починаючи із 1902 року він збирав кошти й у 1905 році почалося будівництво. Цікаво, що до зведення церкви долучився рід Катериничів, а ділянку під церкву надала Єлизавета Вільгельмівна Дзевонська. Її донька, Роза, подарувала храму ікону “Голгофа”.
Храм звели у синодально-єпархіальному стилі, але його не назвеш типовим, адже він має багатий декор і дещо більші розміри. В інтернеті часто можна зустріти інформацію, що Стрітенська церква зведена у козацькому стилі. То не правда.
У Сулимівці збереглася будівля земської школи, зведена на початку 20 століття у стилі модерн.
Текст та фото Романа Маленкова.
Стрітенська церква
Земська школа