Селище

Село Селище розташоване в трьох кілометрах на північ від Баришівки. Має сільську раду. Кількість населення – 1 тис.чоловік.

Північніше Баришівки, на лівому березі Трубежа, розташоване село з простою назвою Селище. В ньому знаходиться незвичний зразок культової архітектури – п’ятиглава Свято-Георгієвська церква. Це один із найцікавіших і найгарніших дерев’яних храмів початку ХХ століття на Лівобережжі – дуже великий, п’ятиглавий із банями, виконаними у формах українського бароко (грушеподібної форми).

Місцеві мешканці називають церкву козацькою і нас це відразу здивувало, коли ми її вперше відвідали десь у 2006 році. Яка козацька, якщо Січ зруйнували ще у 1775 році, а церкву зводили протягом 1910-1914 років. Але пізніше ми з’ясували, що на Лівобережжі козацький стан зберігався аж до 1917 року, і в Селищі дійсно мешкали козаки-земельники, які власним коштом і звели величний храм. Причому він єдиний у регіоні, із дерев’яних, який має українські барокові бані, а не російські шатроподібні-синодальні.

В радянські часи церква служила складом для збіжжя – її міцна дубова конструкція гарантувала прекрасний мікроклімат для зберігання зерна. Нині це діючий храм.

Текст та фото Романа Маленкова

50.398014, 31.315155 Дивитись на мапі Google Maps