Селище

Село Селище розташоване в трьох кілометрах на північ від Баришівки. Має сільську раду. Кількість населення – 1 тис.чоловік.

Свято-Георгіївська церква . Збудована в 1910-14 роках на кошти козаків-земельщиків з дубового дерева. В радянські часи служила складом збіжжя. Офіційно до пам’яток архітектури не відноситься.

А ось що пише про Селище путівник: Дванадцять маршрутів Київщиною. – К.: Грані-Т, 2008.  Автори: Роман Маленков та Олег Година

 

“З переміщенням на схід, до Баришівського району, кількість церков на одиницю площі збільшується. Північніше Баришівки, на лівому березі Трубежа, розташоване село з простою назвою Селище. В ньому знаходиться незвичний зразок козацької культової архітектури початку ХХ століття – п’ятиглава Свято-Георгієвська церква (1910-1914 рр.). Вигляд споруди виправдовує назву, відображаючи силу, рішучість та справедливість Георгія Побідоносця. Здалеку, якщо дивитись з боку головного входу, храм нагадує якусь скульптурну композицію „33 богатирі”, що виходять з хвиль на чолі з грізним дядьком Чорномором, роль якого виконує дзвіниця. Незвичної могутності та фундаментальності будівлі додають п’ять „бань-богатирів”. Причому чотири допоміжні бані за величиною майже не поступаються головній.”

Фото Романа Маленкова

50.398014, 31.315155 Дивитись на мапі Google Maps