10 пунктів Вінниччини, які необхідно відвідати

Ви знаєте, який регіон України зберіг найбільше палаців? Трохи дивно, але це Вінничина. Природа та клімат (не такий вологий як на Галичині, Волині чи Прикарпатті) стали головними факторами масового будівництва маєтків-палаців польською шляхтою та російським дворянством на сході Поділля. Але Вінниччина цікава не лише палацами – неймовірна природа: пагорби Подільської височини, пороги Південного Буга, височезні Дністровські береги… Монастирі, як католицькі, так і православні, синагоги. Тут навіть збереглося два замки.

Ми вирішили зробити своєрідний рейтинг об’єктів (населених пунктів), які реально оглянути в одному туристичному маршруті. Він далеко не повний, тому і не претендує на завершеність і об’єктивність. Об’єкти в цьому рейтингу за місцями не розставлені – розставляйте самі. Ми все це збираємося відвідати в одному із турів (це для тих, хто хоче скаласти рейтинг наживо).

Тульчин – один з найбільших палаців України свого часу був головною резиденцією Потоцьких.

Читайте про Тульчин

Немирів – палац Марії Щербатової нині служить одним із корпусів санаторію “Авангард”

Читайте про Немирів

Замки Вінничини: Янів (Калинівський район) та Селище (Тиврівський район) – більшість туристів вважає, що на Вінниччині замків немає, але вони там є, і замки у Янові (Іванові) та у Селищі (Черленківський замок) підтверджують це.

Читайте про Янів і про Селище

Бар – Подільський клаптик Італії, легендарне місто, яке варто відвідати хоча б заради назви.

Читайте про Бар

Печера (Тульчинский район) – в цьому селі Владислав Городецький спорудив один із найвеличніших своїх шедеврів – усипальню родини Потоцьких.

Читайте про Печеру

Мурафа (Шаргородський район) – це село стане для вас справжнім географічним відкриттям.

Читайте про Мурафу

Сокілець (Немирівський район) – водяний млин у цьому селі можна сплутати із замком, або з палацом, принаймні значна частина українських замків та палаців виглядає менш ефектно, ніж цей млин.

Читайте про Сокілець

Шаргород – в цьому місті збереглася ціла колекція культових пам’яток практично усіх конфесій, навіть синагога є, та ще й яка.

Читайте про Шаргород

Чернятин (Жмеринський район) – Чернятинський палац родини Вітославських міг би прикрасити будь яке місто України (не тому що він такий мобільний, а тому, що він такий красивий).

Фото із сайту “Тут був я”

Лядовський скельний монастир (Могилів-Подільський район) – це один із найцікавіших монастирських комплексів не лише на Вінниччині а й в Україні взагалі.

Фото звідсиАвтор: Bender

Крім вищиперелічених на Вінниччині цікавих об’єктів раз у десять більше, але ми вибрали ці.