Вовчинець.

У Вовчинці зберіглася прекрасна земська школа, збудована у 1912 році у стилі європейського модерну. Еталонний зразок для України. Два корпуси школи, із неймовірним цегляним декором. І що ви думаєте – це пам’ятка архітектури? Так, відгадали – в Україні подібні будівлі до пам’яток не відносять, ні до нововиявлених, ні до взагалі виявлених. В жодних реєстрах Вовчинецька школа не фігурує, але туристи не проти подивитись на неї. Та і дорога до Вовчинця відносно непогана – село лежить біля траси Р-32 Біла Церква – Кременець.

Церква Івана Богослова.

Перший корпус земської школи.

В головному корпусі школи зараз пластикові вікна, а от у другому корпусі, ще збереглися оригінальні, дерев’яні. Архітектор, який створив проект школи, невідомий. Випускником школи є академік, професор і ректор Київського університету імені Грінченка – Віктор Огнев’юк.

Село Вовчинець заснували у 1750 році – принаймні так значиться у письмових документах. Приблизно тоді ж збудували дерев’яний храм, на місці якого, на початку 20 століття звели муровану церкву Івана Богослова. Вона існує і нині, щоправда у спотвореному стані – постаралася країна рад, зробила із церкви клуб.

Текст та фото Романа Маленкова.

Другий корпус земської школи.

49.750052, 28.561363 Дивитись на мапі Google Maps