Комарно. Михайлівська церква (1754 р.)


До Михайлового дня вирішив написати кілька слів про церкву св. арх. Михайла в Комарно. Так що, при святі можна вважати її іменинницею 🙂 Тим паче привітати є з чим.

Спочатку кілька слів про історію. Церкву і дзвіницю було зведено у 1754 році. За свою історію храм неодноразово реставрувався (кінець ХІХ ст., 1920-ті, 1970-ті і 2000-ні роки), добудовувались і розбирались прибудови, але зараз церква має свій первісний вигляд. Не хочу повторюватись, тому якщо комусь цікаві деталі, то прошу читати путівник “44 дерев”яні храми Львівщини”.

На мою думку, більш цікавою і дуже нетиповою є теперішня історія церкви. Усім відомо, що на реставрацію таких пам”яток архітектури держава коштів практично не виділяє, тому жителів Комарно інакше, як взірцем для наслідування, назвати важко. А ще якщо взяти до уваги, що за реставрацію храму спільно взялись греко-католицька і православна громади, то дивуванню нема меж. Усі роботи по відновленню проводились за кошти місцевих жителів, і лише минулого року прийшла допомога від держави в розмірі 5000 гривень.

Таку активність по збереженню храму можна би було легко зрозуміти, якщо б не було де проводити богослужіння. Але поруч з дерев”яною стоїть велика мурована церква, теж Михайлівська, побудована у 1910 році (на фото внизу). А якщо ще врахувати, що до підбору матеріалів і майстрів громада підійшла дуже скурпульозно, то це вартує глибокої поваги.

Зовнішній вигляд храму і дзвіниці вже є прекрасним, а внутрішнє оздоблення церкви ще чекає своєї черги.
Потребує відновлюваних робіт іконостас, старі ікони з якого зараз перебувають у Львівському музеї народної архітектури і побуту. Зараз же встановлено нові образи. До речі, зверніть увагу на одяг на іконах.

На стінах все ще можна побачити старі розписи, які перебувають далеко не в найкращому стані, але віриться, що внутрішній інтер”єр церкви в недалекому майбутньому також буде мати достойний цієї пам”ятки вигляд.

Автор тексту та фото Роман Бречко                            [info]rbrechko
49.633674, 23.699801 Дивитись на мапі Google Maps