Березань

Березань – місто областного підпорядкування. Розташоване в 2-х км від траси Київ – Харків. Кількість населення – 17 тис. чоловік. Загальна площа 3292 га.

Пивоварня Канських

Пивоварня Канських. Фото Романа Маленкова

Перша письмова згадка про Березань датується 1616 роком. Містечко було засноване переселенцями із Правобережної України – втікачами та уходниками. Довгий час було сотенним. У Березані Тарас Шевченко написав свій твір “Розрита могила”.

Розрита могила – курган біля залізничної колії за 8 км від Березані в бік Яготина. Зараз поряд із курганом пам’ятний знак. Свого часу Шевченко їхав (чи йшов) у Березань й побачив, як москалі розкопують стародавній курган. Можливо, то були археологічні розкопки, але Великий Кобзар написав твір, спрямований проти царизму та Росії. Твір не друкувався навіть у радянські часи.

Пивоварня Канських Пивоварня Канських

Найефектніша і найстаріша споруда Березані – велика башта із прибудованим двоповерховим корпусом. В ХІХ столітті вона була пивоварнею. Належала місцевим поміщикам. Місцеве населення й зараз називає її “заводом Канського”. Чехи Канські були власниками пивоварні до 1917 року.  Пиво, вироблене на підприємстві, було досить високої якості. Воно розливалось у пляшки із фірмовим знаком Канських і продавалося не лише у Березані, а й навіть у Києві. У ХХ столітті тривалий час у будівлі пивоварні містився склад збіжжя. В 90-х роках вона  стояла пусткою і руйнувалась. Зараз викуплена у приватну власність, але майбутнє її не відоме.

А ось що пише путівник: Дванадцять маршрутів Київщиною. – К.: Грані-Т, 2008. Автори: Роман Маленков та Олег Година

“Перший пункт нашої подорожі – колишнє козацьке поселення Березань. Містечко не може похвалитись визначними пам’ятками архітектури, але дещо цікаве тут є. Насамперед, пивоварня (вул. Новоселиця, 2 – від танку їхати праворуч), споруджена у ХІХ столітті (місцева назва – «завод Канського»). Це досить ефектна шестиповерхова цегляна будівля з прибудованим одноповерховим корпусом. Свої безпосередні функції вона вже давно не виконує – нині це склад. Поряд з будівлею розташований мальовничий старовинний ставок-копанка.
При бажанні можна відвідати Березанський краєзнавчий музей, а якщо такого бажання немає – прямуємо далі.”

Пивоварня Канських

Пивоварня Канських Пивоварня Канських

Пивоварня Канських

Пивоварня Канських

50.311668, 31.467424 Дивитись на мапі Google Maps