Пилипівка

Село Пилипівка розташоване у 10-и км на південь від Фастова. Перша письмова згадка датується 1654 роком. Має сільську раду. У селі мешкає 400 чоловік.

Михайлівська церква

Михайлівська церква. Фото Романа Маленкова

Михайлівська церква була зведена у 1836 році на кошти графині Олександри Браницької. Пам’ятка архітектури місцевого значення.

Михайлівська церкваА ось що пише путівник: Дванадцять маршрутів Київщиною. – К.: Грані-Т, 2008. Автори: Роман Маленков та Олег Година.

“Дорога повертає на схід і тягнеться мальовничою долиною річки Кам’янка з ланцюгом населених пунктів, що майже зрослися між собою. Кожанка, Триліси (місце розгрому декабристів), Королівка, Бортники… Зупинка у Пилипівці, в центрі якої у 1836 році виросла кам’яна Михайлівська церква. Збудована вона була на кошти славнозвісної Олександри Браницької, засновниці білоцерківського парку „Олександрія”. При погляді на Михайлівську церкву виникають досить чіткі асоціації з Грецією або Південною Італією. Фрески всередині храму виконувалися учнями відомого художника Врубеля, але вони не збереглися.”

Михайлівська церква

49.995120, 29.922644 Дивитись на мапі Google Maps