Липовий Скиток

Село Липовий Скиток розташоване в 10-х км на північний захід від Василькова. Назване на честь монастиря (скита), що був тут у XVIII столітті. Зараз село дуже маленьке.

Онуфріївська церква

Онуфріївська церква. Фото Романа Маленкова

Онуфріївська церкваОнуфріївська церква була збудована у 1705-06 роках на замовлення єпископа Захарія Корниловича. Пам’ятка архітектури національного значення.

Ось що пише путівник: Дванадцять маршрутів Київщиною. – К.: Грані-Т, 2008. Автори: Роман Маленков та Олег Година.

Онуфріївська церква“Із Києва до Василькова можна потрапити, прямуючи Одеською трасою. Перед відвідинами цього райцентру пропонуємо трохи відхилитися на північний захід у напрямку сіл Кожухівка, Данилівка та Липовий Скиток, що туляться у мальовничій долині невеликої річки Бобриця. Місцевість має досить цікаву історію. За народними переказами, на території сучасної Данилівки колись було стародавнє місто Данилово, а поряд стояв скит Михайлівського Золотоверхого монастиря. Саме цьому скиту та старим липам, що росли довкола, сучасне село Липовий Скиток завдячує своєю назвою. На початку XVIII ст. Захарій Корнилович, тоді ще ігумен Михайлівський, а пізніше – єпископ Переяславський, заснував Онуфріївський монастир. При ньому збудували дві церкви, одна з яких – Онуфріївська (колишня соборна) – збереглася до наших днів.

Онуфріївська церква

Якщо не враховувати церкви, перенесені у музеї народної архітектури, то храм св. Онуфрія у Липовому Скитку є найстарішим дерев’яним храмом Київщини, адже його збудували ще у 1705 році. Ця струнка трьохбанна будівля передає дух та самобутність давньої архітектури і дуже гармонійно вписується в пейзаж. Здається, що при його створенні одразу ж планувалася наявність саме такої церкви. Хоча, нова огорожа та прибудований до неї вхід-дзвіниця, дещо зменшують це враження.”

Онуфріївська церква

50.276799, 30.204300 Дивитись на мапі Google Maps