Жовтневе

Село Жовтневе розташоване в 25 км на схід від Згурівки. Раніше (до 1921 року) воно називалося Попівка і входило у склад Пирятинського повіту (а потім Пирятинського району) Полтавської губернії. Має сільраду. Зараз у селі мешкає 600 чоловік.

Вознесенська церква

Вознесенська церква. Фото Романа Маленкова

Церква Святого Вознесіння була збудована у XVІІІ столітті поміщиком Іващенком. Пам’ятка архітектури місцевого значення.

Вознесенська церква

А ось що пише путівник: Дванадцять маршрутів Київщиною. – К.: Грані-Т, 2008. Автори: Роман Маленков та Олег Година.

“Із Лозового Яру прямуємо у Згурівський район до села Жовтневе (із Вишневого сюди прокладено нову дорогу – запитайте підказки у місцевих жителів). Назва села не асоціюється з туристичними об’єктами, але вони тут є. Насамперед, це пам’ятка архітектури XVIII століття Вознесенська церква. Замовник – місцевий поміщик Іващенко – не пошкодував коштів на оздоблення церкви. Класичні форми, цегляний декор, колони, бічні декоративні бані та вхід, виконаний у вигляді напівротонди, ставлять цей храм в один ряд з найгарнішими мурованими храмами Київщини. Але будівля зовсім не відома туристам.

Земська школа

Руїни земської школи

1914 року у Жовтневому (тоді село ще називалось Попівкою) звели комплекс будівель панського маєтку та заклали невеликий парк. Але місцеві пани так і не встигли скористатись благами нового житла – завадила революція. У 20-х роках в головній двоповерховій будівлі маєтку розмістили школу. Сьогодні про цю будівлю нагадують лише шикарні, декоровані фігурною цегляною кладкою стіни. А ось інші споруди збереглися. Нині у них корпуси медичної амбулаторії та бібліотека.”

Земська школа

Земська школа

Руїни земської школи

Земська лікарня

Земська управа

Колишня земська лікарня (лікарня і зараз) і колишня земська школа

50.414901, 32.036021 Дивитись на мапі Google Maps