Підгірці на Київщині

Село Підгірці розташоване в 15-и км на північ від Обухова. Село має сільську раду. Кількість населення – близько 1000 чоловік.

Михайлівська церква. Фото Романа Маленкова. 2020 р.

Михайлівська церква була збудована у 1742 році. Пам’ятка архітектури національного значення.

А ось що пише путівник: Дванадцять маршрутів Київщиною. – К.: Грані-Т, 2008. Автори: Роман Маленков та Олег Година.

“За кілька кілометрів від Креничів розташоване село Підгірці. Згідно з давніми переказами, воно виникло ще в часи Київської Русі. Назва села чітко характеризує його географічне розташування – пагорби Київського плато, під якими лежать Підгірці, нагадують справжні гори. І дороги тут нагадують гірські, тому будьте обережні на крутих спусках.

У Підгірцях збереглася ще одна пам’ятка дерев’яного зодчества – Михайлівська церква. Вона, як і храм у Креничах, є зразком клітського типу архітектури, який був характерним для дерев’яних будівель княжої доби. Головною особливістю цього типу є розташування в основі будівлі найпростішої дерев’яної конструкції – кліті – зрубу, утвореного покладеними один на одного вінцями з колод.

Михайлівська церква була зведена у 1742 році. У ХІХ столітті поряд з нею поставили невелику двоярусну дзвіницю. Храм утворений трьома зрубами, що накриті спільним дахом, завершеним трьома банями. Дивно, як у ньому збереглися різьблення та тематичні розписи ХІХ століття, адже радянська влада відносилась до підгорецької святині без особливої поваги, влаштувавши у ній склад збіжжя.”

Михайлівська церква. Фото Романа Маленкова. 2008 р.

49.943929, 24.991322 Дивитись на мапі Google Maps