Поділля

Село Поділля розташоване в 15-и км від Березані (на південний захід). Кількість населення – 770 осіб.

Покровська церква

Заснували село у 16 столітті. Перша його назва була Вітовці. Пізніше воно називалося Війтовці, а потім Війтівці, до 1946 року. Назва, яка згадувала війта – старовинна назва міського керівника, яка походить від німецького слова “vogt”, не сподобалася радянській владі, тому її викинули і звідкись взяли “Поділля”. Відтоді це назва села.

У 18-19 століттях село було козацьким – належало до першої Переяславської сотні, і власницьким. Тривалий час ним володіла родина колишніх козацьких старшин Сулим – Якима і Семена.

У 1905 році у Війтівцях збудували велику дерев’яну Покровську церкву. Дуже схожі церкви ми бачили у РогозовіПрилуках (на Кустівцях), Атюші, Лукашах, Лехнівці, Селищі, тому можемо висловити припущення про певну типовість проекту, який із збільшенням розмірів храму і кількості бань, напевно, був синодально-епархіальним. Помітну відмінність ці храми мають лише у верхах, та й то не завжди, наприклад у Рогозові храм майже двійник подільського.

Покровська церква дивом врятувалася в часі російсько-радянської окупації та під час потужного німецького наступу на червону армію ссср, яка пінічно відступала від Києва. Біля церкви був жорсткий бій, про що свідчить розбита радянська техніка на німецьких архівних фото.

Нині храм у чудовому стані, а ще у селі є парк – пам’ятка садово-паркового мистецтва.

Текст та фото (крім архівних) Романа Маленкова. 

50.195104, 31.366831 Дивитись на мапі Google Maps